Strona główna » Pedagogika » Pedagogika specjalna » Zagadnienia ogólne z pedagogiki specjalnej »
WYSZUKIWANIEWyszukiwanie zaawansowane
DZIAŁY
Pedagogika
Psychologia
Czasopisma
Pomoce dydaktyczne
Albumy
Audiobooki
Dla dzieci i młodzieży
Encyklopedie
Historia
Kultura i sztuka
Literatura
Nauka
Przewodniki i poradniki
Słowniki
Socjologia
Pozostałe książki
Artykuły biurowe
Gry
Multimedia
Zabawki
NOWE KSIĄŻKI więcej

Psychospołeczne konteksty relacji rodzinnych

65,00 zł
58,50 zł
BESTSELLERY więcej

Nasierowska. Fotobiografia

Pedagogika i psychoanaliza. Potrzeba - pragnienie - inny

Dyspraksja rozwojowe zaburzenie koordynacji.

Zarys pedagogiki porównawczej
PROMOCJE

powiększ/więcej zdjęć

Dyspraksja rozwojowe zaburzenie koordynacji.

Kirby Amanda

Wydawca:Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie (dawniej WSPS W-wa)
Rok wydania:2010
Stron:240
Format:14,8 x 21,0 cm
Oprawa:miękka
ISBN:9788393020720
Kod towaru:44068-1
Przewidywany czas przygotowania przesyłki wynosi do 3 dni roboczych
39,00 zł
39,00 zł
Opis:

Dr Amanda Kirby to lekarz i rodzic dwudziestoczterolatka z dyspraksją. W ramach doktoratu prowadzi badania na temat problematyki dorosłego życia dyspraktyków. Od dwunastu lat kieruje Dyscovery Centre, specjalistycznym ośrodkiem diagnozującym dysfunkcje i udzielającym wsparcia dzieciom i dorosłym z dyspraksją. Na skalę międzynarodową dr Kirby współpracuje z licznymi organizacjami prowadzonymi przez rodziców dzieci dyspraktycznych oraz wspierającymi takie rodziny, także w Nowej Zelandii. W Polsce objęła patronatem merytorycznym działania Fundacji "Szkoła Niezwykła" w zakresie upowszechniania świadomości dyspraksji.

Publikacja autorstwa dr Amandy Kirby pt. "Dyspraksja. Rozwojowe zaburzenie koordynacji" to kompleksowe ujęcie problematyki życia osób dotkniętych tytułowym zaburzeniem. Książka, napisana przejrzystym i zrozumiałym językiem, przekazuje czytelnikowi zwięzły obraz objawów i konsekwencji dyspraksji dla chorego i jego otoczenia oraz konkretne porady, jak umożliwić dyspraktykowi optymalny rozwój i zapewnić mu najwyższą jakość życia.

Dyspraksja… oferuje narzędzia umożliwiające wczesną interwencję ze strony nauczycieli, terapeutów i lekarzy, którzy powinni prawidłowo zidentyfikować problem u dziecka, nawet jeśli rodzice nie potrafią - albo powodowani obawą ie chcą go dostrzec. Dr Kirby podkreśla znaczenie diagnozy różnicującej, która wyklucza stany chorobowe stanowiące źródła objawów sugerujących dyspraksję. Ponieważ to zaburzenie nierzadko współwystępuje z dysleksją, zespołem Aspergera i innymi dysfunkcjami, dokładna diagnostyka istniejących problemów jest niezbędna, jeśli postępowanie terapeutyczne wobec osoby dyspraktycznej ma przynieść najlepsze efekty w możliwe najkrótszym czasie - tak cennym w przypadku zaburzonego w rozwoju dziecka.

Książka jest podręcznikowym kompenduim, które w jasny i klarowny sposób przedstawia metodykę postępowania z osobą dyspraktyczną od jej narodzin po dorosłość. Publikacja uczy, jak wyposażyć dyspraktyka w niezbędne umiejętności społeczne, a także pomaga odkrywać jego talenty i zainteresowania. Poradnik ilustruje proces takiego wspomagania rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dorastającego dziecka z dyspraksją, które uchroni jego poczucie własnej wartości przed gwałtownym spadkiem, a także odkryje i rozwinie ukryte zdolności jako przeciwwagę dla trudności wynikających z dyspraksji.

Podręcznik dr Kirby otwiera nowy etap procesu terapeutycznego osób ze specyficznymi trudnościami w nauce, zapewniając konkretną informację na temat dyspraksji i metod pracy nad tym zaburzeniem. Całościowe spojrzenie na dyspraksję rozwiewa liczne wątpliwości doświadczane przez dyspraktyków i ich otoczenie, dając nową nadzieję na przyszłość.Pozostałe książki z tego wydawnictwa: 
Pozostałe książki z wybranej kategorii:
Zagadnienia ogólne z pedagogiki specjalnej
Szybka pomoc
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
Reklama w społeczeństwie informacyjnym
Reklama w społeczeństwie informacyjnym
Mimo dołożenia wszelkich starań księgarnia internetowa Sentencja nie gwarantuje, że publikowane opisy i dane techniczne nie zawierają braków lub błędów. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą przed podjęciem decyzji o zakupie, ponieważ ewentualne błędne opisy nie stanowią podstawy do roszczeń.
LOGOWANIE
 Adres e-mail:
 Hasło:


Nie pamiętasz hasła?
Bezpieczne logowanie

Nowe konto
INFORMACJE
O firmie
Regulamin
Bezpieczeństwo
Pomoc
Kontakt

DLA ZNAJOMEGO
 
Poleć Znajomemu
ten produkt
W SENTENCJI więcej
  • KONKURS - napisz recenzję
  • Festyn w Parku Ludowym
  • W japońskim klimacie
  • AKTUALNOŚCI więcej
  • Nagroda Nike 2010
  • Nagroda Nike 2009
  • Nagroda ANGELUS 2008 przyznana!  •         100363150 wywołań od 01.01.2006r.