Strona główna » Pedagogika » Pedagogika wczesnoszkolna » Pomoce dydaktyczne »
WYSZUKIWANIEWyszukiwanie zaawansowane
DZIAŁY
Pedagogika
Psychologia
Czasopisma
Pomoce dydaktyczne
Albumy
Audiobooki
Dla dzieci i młodzieży
Encyklopedie
Historia
Kultura i sztuka
Literatura
Nauka
Przewodniki i poradniki
Słowniki
Socjologia
Pozostałe książki
Artykuły biurowe
Gry
Multimedia
Zabawki
NOWE KSIĄŻKI więcej

Minecraft Próba sił

39,90 zł
35,91 zł
PROMOCJE

powiększ/więcej zdjęć

Fiszki logopedyczne R

dla dzieci od lat 5

Wydawca:Studio Logograf
Rok wydania:2012
Wydanie:1
Stron:100
Format:8,50 x 6,50x 2,50 cm
Oprawa:pudełko
ISBN:9788362937998
Kod towaru:0642-6
Przewidywany czas przygotowania przesyłki wynosi do 3 dni roboczych
25,00 zł
25,00 zł
Opis:

Ćwiczenia podczas samych tylko zajęć z logopedą to za mało, aby dziecko dobrze utrwaliło prawidłową wymowę trudnych głosek. Rodzicom wśród licznych codziennych spraw coraz trudniej znaleźć czas na naukę z dzieckiem. Ważne jest aby wykorzystywać każdą wolną chwilę do utrwalania prawidłowej wymowy. Narzędziem, które może w tym pomóc są FISZKI logopedyczne.

Metoda nauki przez fiszki

Fiszki to kartoniki lub karteczki, na których zapisuje się niewielkie porcje materiału do zapamiętania, a następnie umieszcza się je w pudełku. Pudełko służy nie tylko do przechowywania fiszek, ale również do katalogowania materiału podczas nauki. Może ono zawierać przegródki (zwykle co najmniej dwie), które oddzielają materiał nowy od wyuczonego oraz tego, który jest aktualnie wykorzystywany do nauki.

Zaletą nauki poprzez fiszki są proste reguły ich wykorzystania. Mała porcja materiału na każdej z fiszek sprawia, iż można grupować je tematycznie, według stopnia trudności, według stopnia zapamiętania lub w inny wygodny dla nas sposób.

Przekładki oddzielają materiał nowy i ten już opanowany, dzięki czemu uczący się widzą swoje postępy w nauce. W sytuacji, gdy materiał z danej fiszki nie jest wystarczająco dobrze opanowany, fiszkę wkłada się na początek pudełka i ponownie zapamiętuje materiał na niej zawarty.

Nauka przez fiszki to świetna metoda, która sprawdza się doskonale w nauce języków obcych, ale również w nauce pamięciowej jako takiej. Dzięki nauce poprzez fiszki łatwiej zapamiętać pojęcia, daty czy wzory.

Do tej pory narzędzie to było wykorzystywane głównie w nauce języków obcych. Jednak już wkrótce na rynku pojawi się nowy produkt - FISZKI logopedyczne, które służą do utrwalania prawidłowej wymowy.

FISZKI logopedyczne - nowość na rynku pomocy logopedycznych

FISZKI logopedyczne to zestawy poręcznych kartoników umieszczonych w zamykanym kartonowym pudełku.

Każdy zestaw FISZEK logopedycznych zawiera: 100 kartoników, w tym:

- 90 kartoników z materiałem słowno-obrazkowym (obrazek i nazwa przedmiotu oraz związek wyrazowy i zdanie z utrwalanym wyrazem lub jego odmianą)
- 10 kartoników z krótkimi historyjkami oraz pytaniami do tekstu. Dzięki nim dzieci mogą wykorzystywać utrwalone wcześniej słowa w mowie spontanicznej.
- 2 kartoniki - przekładki z napisami "NAUKA" i "UMIEM" służące do oddzielania materiału nowego, aktualnie wykorzystywanego do nauki oraz już opanowanego.

Oprócz tego na każdym opakowaniu fiszek znajduje się kod do ściągnięcia z Internetu gratisów:

plików audio mp3 z nagranymi wyrazami, związkami wyrazowymi oraz zdaniami,
kart pracy z zadaniami dla dzieci, które urozmaicą pracę nad poprawną wymową.
 


Wszystkie fiszki są numerowane, co ułatwia ułożenie ich w kolejności. Kolejność fiszek nie jest przypadkowa. Fiszki ułożone są zgodnie ze stosowaną przez logopedów kolejnością utrwalania głosek.

FISZKI logopedyczne - dla kogo?

Materiał językowy do fiszek został tak dobrany, aby był odpowiedni dla dzieci 5-letnich i starszych, ponieważ miewają one często problemy z prawidłową realizacją głosek. FISZKI logopedyczne mogą być wykorzystywane przez rodziców do ćwiczeń z dziećmi w domu jako uzupełnienie terapii logopedycznej. Mogą je też wykorzystywać logopedzi i terapeuci do pracy z dziećmi podczas zajęć terapeutycznych.

Jak uczyć się poprawnej wymowy wykorzystując FISZKI logopedyczne?

W fazie nauki dziecko słucha i zapamiętuje wymowę wyrazów zawartych na kartonikach, jednocześnie patrząc na odpowiedni obrazek na kartoniku (w tej fazie nie powtarza na głos). Możemy odtworzyć nagranie audio mp3 lub samodzielnie przeczytać dziecku na głos treść zawartą na kartoniku. Po odtworzeniu nagrania dźwiękowego lub przeczytaniu, kartonik wkładamy pomiędzy przekładki "NAUKA" i "UMIEM". Jednorazowo utrwalamy z dzieckiem nie więcej niż materiał z 4-7 fiszek. 

Teraz czas na powtórkę (Quiz): wyjmujemy kartonik spomiędzy przegródek "NAUKA" i "UMIEM". Dziecko wypowiada nazwę obrazka z awersu i powtarza za dorosłym lub czyta związek wyrazowy i zdanie z rewersu kartonika. Wymowę porównujemy z odpowiednim nagraniem audio. Jeśli wymowa nie jest poprawna - kartonik wraca przed przekładkę "NAUKA", jeśli jest poprawna - wkładamy kartonik za przekładkę "UMIEM".

Zasady układania kartoników stają się całkowicie jasne po przerobieniu materiału z kilku kartoników.

Noś FISZKI przy sobie - utrwalaj prawidłową wymowę w każdej wolnej chwili!

Dodatkową zaletą fiszek jest ich niewielki rozmiar, dzięki czemu możemy mieć je wszędzie przy sobie i dosłownie w każdej wolnej chwili utrwalać z dzieckiem prawidłową wymowę: stojąc w korku, w poczekalni, w autobusie, na spacerze lub przed snem.

Każdorazowo utrwalamy materiał z tylu fiszek, na ile akurat pozwala nam czas. Dzięki temu wzrasta regularność ćwiczeń i częstotliwość kontaktu z ćwiczonym materiałem językowym

Nagrania mp3 audio można przegrać na telefon komórkowy lub odtwarzacz mp3 i bez problemów odtworzyć w dowolnej sytuacji.

Karty pracy z zadaniami to świetne urozmaicenie żmudnych ćwiczeń z materiałem językowym. Oczywiście zawierają one wybrane utrwalane w danym zestawie słowa.Pozostałe książki z tego wydawnictwa: 
Pozostałe książki z wybranej kategorii:
Logopedia
Pomoce dydaktyczne
Szybka pomoc
Mimo dołożenia wszelkich starań księgarnia internetowa Sentencja nie gwarantuje, że publikowane opisy i dane techniczne nie zawierają braków lub błędów. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą przed podjęciem decyzji o zakupie, ponieważ ewentualne błędne opisy nie stanowią podstawy do roszczeń.
LOGOWANIE
 Adres e-mail:
 Hasło:


Nie pamiętasz hasła?
Bezpieczne logowanie

Nowe konto
INFORMACJE
O firmie
Regulamin
Bezpieczeństwo
Pomoc
Kontakt

DLA ZNAJOMEGO
 
Poleć Znajomemu
ten produkt
W SENTENCJI więcej
  • KONKURS - napisz recenzję
  • Festyn w Parku Ludowym
  • W japońskim klimacie
  • AKTUALNOŚCI więcej
  • Nagroda Nike 2010
  • Nagroda Nike 2009
  • Nagroda ANGELUS 2008 przyznana!  •         137207623 wywołań od 01.01.2006r.